Sprzęt do fizykoterapii jak kupować najdoskonalsze do naszego gabinetu w doskonałych cenach?

Na samym początku powinno się wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która korzysta działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna powinno się posiadać profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie złamań albo innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zniwelować ból, ale dodatkowo w natychmiastowy sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na rodzaj zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Stosowane są zwykle, aby ograniczyć odczuwanie bólu po skręceniach czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo dobrze oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia bóli reumatoidalnych. Laser adresowany jest wprost na bolesne miejsce. Klient dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Wykorzystywane tutaj pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Używany jest zwykle w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz system immunologiczny oraz oddziałuje na ograniczenie bólu. Pacjent kładzie się na leżance, nad jaką przesuwany jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W okresie zabiegu pacjent nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 jaki jest też stosowany poprzez zastosowanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody stawiane są na bolących miejscach u pacjenta. Muszą one być położone na mokrym waciku, aby podnieść przechodzenie prądu. Używany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Używana jest zawsze do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona też na zmniejszenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w okresie jakiego klient czuje lekkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, który w przeciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To specjalna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem popularnie zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w czasie tego zabiegu to chociażby -176 stopni Celsjusza. Używane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zwykle Sollux. Używa on lampę z światłem podczerwonym, która naświetla wskazane punkty na ciele. Okres trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii świetnie sprawdzają się przy problemach dermatologicznych, naświetlaniu zatok także w czasie leczenia rozmaitego rodzaju złamań.

Jak rozumiemy sprzęt do fizykoterapii pełni wyjątkową rolę w profesjonalnym i błyskawicznym leczeniu. Dlatego wyposażając swój gabinet powinniśmy nabyć aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, który nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.