Jak dobrze dobrać stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał moje wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze urządzenie w działalności fizjoterapeutów. Używane są często w momencie fizjoterapii po operacjach. Możemy na nich dokonać masaże terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, jaki będzie niezwykle nam odpowiadał i jaki będzie przystosowany do rodzaju przeprowadzanych sesji. Warto dlatego poznać atuty oraz minusy, jakie posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie należy określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do odbiorców.
Musimy tutaj wyselekcjonować dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, ma dużo funkcji. Ale jest on o wiele bardziej komfortowy dla chorego i specjalisty. Jeżeli pracujesz tylko w gabinecie będzie to najdoskonalszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej komfortowy dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo możesz go przesuwać i jest raczej mniej stabilny. Stoły przenośne, dobrze sprawdzają się w wypadku lekarzy, jacy prowadzą zabiegi w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien posiadać też możliwość regulacji wysokości. Jest to niesamowicie znaczące w wypadku fizjoterapeuty, jaki musi mieć odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z pacjentem. Skutkuje to na skuteczniejszą jakość pracy, lecz także na efektywniejszą pracę z klientem.
Możemy tutaj wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, jaka zwykle umieszczona jest z tyłu urządzenia. W okresie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Dlatego jest on mało polecany do nowych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym znaczeniu „ kompromisem” dla chorego i lekarza.


Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj nabywane przez kliniki i nowe gabinety. Cieszą się dużym zainteresowaniem. Za pomocą pilota pozwala na dobrą oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją także prosto regulować w czasie pracy z pacjentem bez najmniejszego kłopotu. To jaki stół stacjonarny do masażu zakupimy uzależnione jest także od kwoty, którą dysponujemy. Sporo z nich potrafimy kupić w podstawowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały wykorzystane w standardowej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama odcieni jest dużo mniejsza. Jak potrafimy stwierdzić wybór jest rzeczywiście ogromny. Najkorzystniej jeśli wybierzemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Praca dla nas i klienta będzie wygodna.