Jak zakupić stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niezwykle dobra?

Każdy kto zamierza prowadzić swój gabinet rehabilitacyjny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim zarabiać przez mnóstwo lat i jest on koniecznym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby kupić odpowiednie stoły do masażu, muszą posiadać one właściwą formę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również pacjentom. Każdy spośród nich posiada wady jak i atuty dlatego jego nabycie winno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to powinno się zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym wypadku nie jest dość istotna. Należy tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice przeprowadza masaż więcej niż jeden masażysta. Stoły do masażu przenośne muszą wyróżniać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w lokalu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Zatem jego masa jest tutaj szczególnie kluczowa. Kluczowe jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo stabilne i komfortowe, natomiast będzie nam je ciężko przewieźć. Dlatego kupując wybrany model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, dlatego takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one również odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego masaż możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA.

Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który doskonale wpasuje się w pomieszczenie nowoczesne, lecz również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć duża waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy mieć na uwadze, że możemy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej komfortowa, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo jest w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesłychanie łatwa, lecz także droga. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych spraw. Pamiętajmy o pewnej myśli im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być też komfortowa dla użytkownika, aby dobrze na nim leżał oraz w momencie masażu nie przechylał się na brzegi. Stoły do masażu występują w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Zatem nasz wybór winien być dogłębnie przemyślany.